Kérdése van? Hívjon minket! +36-30/720-8520

Blog - érdekességek, információk, hírek

Így válassz kerékpáros cipőt

Így válassz kerékpáros cipőt

Ahhoz, hogy a kerékpározásban maximálisan örömödet leld, nem elég egy jó bicikli, a megfelelő kerékpáros felszerelésre is érdemes figyelmet szentelned.
Az egyik legfontosabb ezek közül a kerékpáros cipő, amiből ma már nem kis választék áll rendelkezésre a különböző áruházak és bicikli boltok polcain. Cikkünkkel néhány gyakorlati tippet adunk, hogyan igazodhatsz el a kerékpáros cipők széles kínálatában és mire érdemes figyelned, hogy a vásárlással biztosan a megfelelő termékre ruházz be. 

A legfontosabb paraméterek kerékpáros cipő vásárlása során


1.) A kötés
A klasszikus cipőfűzővel köthető cipők nem túl praktikusak a bringázáshoz, a hosszú cipőfűző ugyanis könnyen beakadhat a küllőbe, ezzel balesetet idézve elő. Hiába alkalmazol speciális kötési módokat, a hosszabb utak során azok is bármikor meglazulhatnak. Érdemes cipőválasztáskor a tépőzáras, vagy a különféle csatos modelleket előnyben részesíteni a fűzős változatokkal szemben.


2.) A talp
A jó kerékpáros cipő nem csúszkál a pedálon, hanem rátapad annak felületére. A biztonságos kerékpározáshoz elengedhetetlen, hogy a lábad minden időjárási körülmény esetén stabilan feküdjön a pedálon, ne csússzon le róla, még a hosszabb utak során se. A talp felületén kívül érdemes a középtalpat is megvizsgálnod, míg a külső talp a biztonságot, addig a középtalt a kényelmet fogja szavatolni számodra. A jobb kerékpáros cipők talpának középső rétege rugalmasan párnázott.


3.) Az anyag
Ahogyan a legtöbb sportöltözetnél, úgy a cipőnél is hasonlóan fontos a megfelelő szellőzés. A többrétegű hálós anyaghasználat segít elkerülni, hogy lábad megizzadjon. Ez nem csak a használati kényelmet fokozza, de a higiéniát is elősegíti. Érdemes azonban figyelembe venni az évszaki sajátosságokat is, így az esős őszi napokra, vagy a téli biciklizésekhez válassz vízálló cipőt.



4.) Kialakítás/fazon
A kényelmetlen cipők legfőbb ismertetőjegye a kihorzsolódott boka és sarok körüli bőrfelület. Hogy elkerüld a horzsolásokat, válassz olyan cipőt, aminek a felső hátsó része a boka alatt végződik. Az ilyen kialakításó, fazonú cipők kisebb eséllyel horzsolják ki a lábat.


5.) Talpbetét
Ha tovább maximalizálnád a cipő kényelmét bátran válassz bele talpbetétet is! Egy jó talpbetét megtámasztja lábad boltívét, ezzel megelőzve az ínszalagok és az izomzat sérülését, túlterhelését.




Mit tehetsz, ha a nem megfelelő cipőviselés már megterhelte lábaidat?

Előfordulhat, hogy későn eszmélsz rá, hogy talán nem volt előnyös a kerékpározáshoz a cipőválasztás. Ilyenkor azt tapasztalhatod, hogy talpad, lábfejed különböző pontokban sajog.
Ilyen esetben különféle otthoni praktikákat is bevethetsz a tünetek enyhítésére. Ilyen lehet például a 45 fokban történő felpolcolás, vagy akár egy borsmentás, melegvizes áztatás is. De egy talpmasszírozós papucs beszerzése is sokat könnyíthet lábad fáradtságán, ráadásul a speciális gyógypapucsok még a vérkeringést is fokozzák, így nem csak már kialakult lábfájás esetén nyújthatnak felüdülést, de egy-egy hosszabb biciklizés után is öröm lesz viseletük. Ha beruháznál egy gyógypapucsra, a drmontebosco.hu webáruházat bátran merjük ajánlani. 

Summázva a fentieket, egy jó kerékpáros cipővel kényelmesebbé, hatékonyabbá és így élvezetesebbé teheted a kerékpáros utakat. Nem beszélve arról, hogy az ideális cipő segít megelőzni a sérüléseket és a hosszas tekerés okozta ín- és izomfájdalmaktól is megóv.